Amalfi sklenice 20 cl

Katalogové číslo: DX-100500-4
Značka: Duralex
20 Kč bez DPH
Chcete lepší cenu?

Dotaz na produkt

Tato sklenice vyzdvihne prezentaci vašich nápojů o další level výš. Skvěle se hodí pro podávání jakýchkoliv studených či horkých nápojů. Trvanlivá konstrukce odolává nárazům a otřesům, takže sklo opravdu něco vydrží a s jistotou poslouží vašim hostům. Sklenici můžete ohřívat v mikrovlnné troubě, chladit v mrazničce i mýt v myčce nádobí – je odolná vůči extrémním teplotám. Navíc poskytuje stohovatelnost, pomocí níž se jednoduše uskladňuje.

Sklenice 20 cl

Amalfi sklenice 20 cl

Parametry

  • Materiál: temperované tvrzené sklo
  • Výška: 84 mm
  • Průměr: 68 mm
  • Objem: 20 cl
  • Barva: transparentní
  • Vhodný do myčky nádobí, mikrovlnky i mrazničky
  • Teplotní odolnost: –20 °C až +130 °C
  • Stohovatelná
  • Cena uvedena za 1 kus/4 ks v originálním balení

Využití sklenice

  • Podávání nápojů.

Kolekce Amalfi

Řada Amalfi se inspirovala středomořským pobřežím, a představuje tak klasickou eleganci a užitek. Výrazný, ladný vzhled každého kusu vytváří nezapomenutelnou prezentaci v prvotřídní kvalitě. Vyrábí se z tvrzeného skla, díky němuž sklenice odolají náhlým teplotním změnám.

Výrobce

Společnost Duralex již více než 80 let vyrábí tvrzené sklo a stolní nádobí v La Chapelle-Saint-Mesmin v samém srdci Francie. Od roku 1945, kdy Duralex vynalezl proces temperování skla, se tento název spojuje s tvrzeným sklem vyráběným dle své vlastní receptury. Toto nádobí se hodí pro podávání studených i horkých nápojů či dezertů, je stohovatelné, vhodné do mikrovlnné trouby, mrazničky i myčky. Díky neustálým investicím a závazku ke kvalitě dosáhla tato společnost mezinárodní obliby. Duralex je a vždy zůstane opravdovým francouzským výrobcem skla a také představuje jediného skelného tvůrce, který vyrábí 100 % svých výrobků ve Francii.

Tajemství pevnosti skla

Proces tvrzení skla: Ochranná známka

Od roku 1945 je Duralex® průkopníkem v technologii tvrzeného skla. Továrna firmy v La Chapelle-Saint-Mesmin byla první na světě, která vyráběla nádobí z tohoto druhu skla. Díky neustálým investicím a oddanosti kvalitě dosáhl Duralex® úrovně excelence, která dodnes řídí úspěch značky po celém světě. Tato společnost je bezesporu uznávaná jako lídr v oblasti výroby tvrzeného skla.

Co je temperované sklo?

Proces temperování činí sklo Duralex® tak pevným. Spočívá v rychlém ventilačním ochlazení celého skleněného výrobku, který byl předem zahřátý na teplotu přibližně 700 °C. Tato úprava vytváří ve skle řízená pnutí zlepšující většinu jeho fyzikálních vlastností, tedy odolnost proti mechanickému namáhání a tepelnému šoku (náhlá změna teploty). Díky tomu je sklo Duralex® minimálně 2,5krát odolnější vůči mechanickému namáhání než standardní sklo. Odolává teplotním šokům minimálně do 100 °C.

Proč je temperování tak důležité?

Proces temperování Duralex® zlepšuje odolnost proti mechanickému namáhání a tepelnému šoku. Nabízí bezpečnost, pohodlí a odolnost zvýšením životnosti produktů. Tvrzené sklo je bezpečnější, pevnější a tím pádem i odolnější než standardní sklo. Proces temperování tak zajišťuje, že sklo se stává ještě celkově pevnějším a bezpečnějším v případě rozbití (rozbije se na malé kousky). Kvalitu produktů a jejich pravidelné testování zaručuje stabilní temperování.

Norma EN 1183

Duralex® dodržuje evropskou normu pro teplotní šoky, jednu z nejpřísnějších norem na trhu. Produkty Duralex® jsou odolné vůči teplotnímu šoku min. 100 °C v celém sortimentu pro vaření.
Nahoru