Set jídelní servírovací, sklo, žlutý 44 ks

Katalogové číslo: DX-901100A
Značka: Duralex
1 430 Kč bez DPH
Chcete lepší cenu?

Dotaz na produkt

Tento skvělý set obsahující 44 skleněných kousků zajistí kompletní jídelní sadu nádobí. Svým propracovaným designem ve žlutém provedení servíruje eleganci na jídelní stoly. Temperované tvrzené sklo poskytuje odolnost vůči nárazům i náhlým teplotním šokům. Nádobí lze mýt v myčkách, ohřívat v mikrovlnce i chladit v mrazničce.

Set obsahuje:

 • 6× hluboký talíř o průměru 19,5 cm
 • 6× jídelní talíř o průměru 23,5 cm cm
 • 6× dezertní talíř o průměru 19 cm
 • 6× šálek o objemu 18 cl
 • 6× šálek o objemu 21 cl
 • 6× podšálek o průměru 13,5 cm
 • 6× misku o objemu 25 cl
 • 2× misku na salát

Set jídelní servírovací

Set jídelní servírovací, sklo, hnědý 44 ks

Parametry

 • Materiál: temperované tvrzené sklo
 • Barva: žlutá
 • Vhodný do myčky nádobí, mikrovlnky i mrazničky
 • Teplotní odolnost: –20 °C až +100 °C
 • Cena uvedena za 1 set/44 ks v setu

Využití setu

 • Podávání pokrmů a nápojů.

Kolekce Lys

Jedinečná chuť prostého myšlení, to je kolekce Lys. Skleněné nádobí pojmenované po řece Lys, která prochází Francií a Belgií, představuje jednoduchost, užitečnost a samozřejmě také krásu. Kousky jsou stohovatelné, extrémně odolné proti nárazům, naštípnutí i teplotním šokům a ideální pro každodenní použití. Díky tvrzenému temperovanému sklu se hodí pro podávání teplých i studených jídel, mohou se mýt v myčce nádobí, ohřívat v mikrovlnné troubě i chladit v mrazničce.

Výrobce

Společnost Duralex již více než 80 let vyrábí tvrzené sklo a stolní nádobí v La Chapelle-Saint-Mesmin v samém srdci Francie. Od roku 1945, kdy Duralex vynalezl proces temperování skla, se tento název spojuje s tvrzeným sklem vyráběným dle své vlastní receptury. Toto nádobí se hodí pro podávání studených i horkých nápojů či dezertů, je stohovatelné, vhodné do mikrovlnné trouby, mrazničky i myčky. Díky neustálým investicím a závazku ke kvalitě dosáhla tato společnost mezinárodní obliby. Duralex je a vždy zůstane opravdovým francouzským výrobcem skla a také představuje jediného skelného tvůrce, který vyrábí 100 % svých výrobků ve Francii.

Tajemství pevnosti skla

Proces tvrzení skla: Ochranná známka

Od roku 1945 je Duralex® průkopníkem v technologii tvrzeného skla. Továrna firmy v La Chapelle-Saint-Mesmin byla první na světě, která vyráběla nádobí z tohoto druhu skla. Díky neustálým investicím a oddanosti kvalitě dosáhl Duralex® úrovně excelence, která dodnes řídí úspěch značky po celém světě. Tato společnost je bezesporu uznávaná jako lídr v oblasti výroby tvrzeného skla.

Co je temperované sklo?

Proces temperování činí sklo Duralex® tak pevným. Spočívá v rychlém ventilačním ochlazení celého skleněného výrobku, který byl předem zahřátý na teplotu přibližně 700 °C. Tato úprava vytváří ve skle řízená pnutí zlepšující většinu jeho fyzikálních vlastností, tedy odolnost proti mechanickému namáhání a tepelnému šoku (náhlá změna teploty). Díky tomu je sklo Duralex® minimálně 2,5krát odolnější vůči mechanickému namáhání než standardní sklo. Odolává teplotním šokům minimálně do 100 °C.

Proč je temperování tak důležité?

Proces temperování Duralex® zlepšuje odolnost proti mechanickému namáhání a tepelnému šoku. Nabízí bezpečnost, pohodlí a odolnost zvýšením životnosti produktů. Tvrzené sklo je bezpečnější, pevnější a tím pádem i odolnější než standardní sklo. Proces temperování tak zajišťuje, že sklo se stává ještě celkově pevnějším a bezpečnějším v případě rozbití (rozbije se na malé kousky). Kvalitu produktů a jejich pravidelné testování zaručuje stabilní temperování.

Norma EN 1183

Duralex® dodržuje evropskou normu pro teplotní šoky, jednu z nejpřísnějších norem na trhu. Produkty Duralex® jsou odolné vůči teplotnímu šoku min. 100 °C v celém sortimentu pro vaření.
Nahoru